Нищо ново: Ман Сити за трети пореден път “наби” Бърнли с 5:0 на “Етихад” (видео)

Манчестър Сити за трети пореден път разгроми с 5:0 Бърнли на “Етихад Стейдиъм“, като благодарение на този успех в десетия кръг “гражданите” най-сетне се изкачиха в горната половина на класирането и вече са осми. Рияд Марез бе над всички днес. Алжирецът записа първия си хеттрик за Манчестър Сити, след като вкара два гола до 22-рата минута и се разписа веднъж и след почивката – в 69-ата минута. Бенжамен Менди (41′) и Феран Торес (67′) също се разписаха за най-изразителната победа на “небесносините” от началото на сезона.

Сити вече е на шест точки от шампиона и лидер във временното класиране Ливърпул, като тимът на Джосеп Гуардиола има и мач по-малко.

Кевин де Бройне и Кайл Уокър се завърнаха сред титулярите на “гражданите”. Джон Стоунс запази мястото си в центъра на отбраната от мача с Олимпиакос, а Серхио Агуеро и Аймерик Лапорт останаха извън групата. Рахийм Стърлинг отново бе на пейката за началото.

Бейли Пийкок-Фаръл започна на вратата на Бърнли, заменяйки контузения Ник Поуп. Това бе негов дебют във Висшата лига. Дебют записа и Джош Бенсън, а Ашли Барнс също стартира.