Елит (Силистра) прекъсна негативната си серия в Източната група

Тимът на Елит (Силистра) прекъсна негативната си серия в Източната група на Висшата лига. Волейболистите на Димитър Миланов надиграха категорично като домакини Попово 09 с 3:0 (25:17, 25:22, 29:27) в мач от девети кръг.

Силистренци са пети в таблицата с 9 точки (3 победи, 6 загуби), Попово е на шеста позиция с 0 точки (9 поражения)

Домакините доминираха през първите две части изцяло. В третия гейм състезателите от крайдунавския град отново имаха превес, но позволиха на съперника да се доближи и да изравни. Въпреки, че гостите имаха три геймбола, Елит успя да излезе от ситуацията и да спечели мача.

Волейболистите на Раковски 1964 (Севлиево) постигнаха шестата си победа в Източната група, след като се наложиха като домакини над Родопа (Смолян) с 3:1 (26:24, 16:25, 25:19, 25:23)

Севлиевци са трети в класирането с 19 точки (6 успеха, 3 поражения), родопчани са четвърти с 12 точки (5 победи, 4 загуби).

Първият гейм премина с игра на амплитуди, но домакините успяха да го измъкнат. Родопчани бяха водещи във втората части изравниха резултата.

След това смолянчани отново имаха своите силни моменти, но момчетата на Стефан Ганчев успяха да ги пречупят и да вземат нещата в свои ръце. Решителният четвърти гейм тръгна равностойно, след което Раковски отново пое инициативата. След кратка битка домакините извоюваха победата.

Дея спорт (Бургас) пък спечели битката с Черноморец (Бяла) за първото място в групата, след като победи съперника като домакин с 3:1 (25:19, 28:26, 23:25, 25:21).

Бургазлии се наложиха над момчетата на Милен Стоянов за втори път, след като и в четвърти кръг надделяха с 3:2 гейма.

Воденият от Весела Братоева тим има в актива си 21 точки (7 победи, 2 загуби), състезателите от Бяла са с 20 точки (6 успеха, 3 поражения)